Nasze miasta…

Nasze miasta … 

Barcelona, Lizbona, Paryż, Mediolan czy Amsterdam … To tylko niektóre z wielu, wielu miast tego świata, które zostały zmuszone do uciszenia swoich ulic, 

zamknięcia tętniących życiem placów i gwarnych skwerów oraz deptaków.

Wieża Eiffla osamotniona, Lizbona z tęsknoty kona, La Rambla dziwnie pusta, amsterdamskie coffee shopy takie bezwonne, mediolańska moda uroku nie doda … i tylko te osierocone gołębie nie wiedzą czyją zwrócić uwagę … 

Miejskie przestrzenie czekają cierpliwie na powrót do normalności. Nasze ukochane miasta jakby niewzruszone, choć na pewno zdumione niespodziewanym obrotem sytuacji, zastanawiają się zapewne o co tutaj chodzi? 

„Gdzie się podziali Ci wszyscy ludzie? Gdzie nasi goście, przyjaciele i turyści?Czy jeszcze nas kiedyś odwiedzą? Czy jeszcze będą pieścić nasze bruki i wzgórza?” 

Doświadczone wiekami historii i przyjaźni z ludźmi wiedzą doskonale, że nasz ponowny bliski kontakt to tylko kwestia czasu. Musimy być cierpliwi i pełni nadziei.

Miasta i ich przewodnicy to wielcy przyjaciele. Kto inny jak nie oni potrafi tłumaczyć tak zawiłe czasami miejskie historie i anegdoty? Tym razem to właśnie, tłumacze tychże miejskich rzeczywistości i ich turystyczni goście muszą im zaufać, że już za niedługo wytęsknieni wpadną sobie w ramiona. Tak właśnie będzie! 

Chwilowo wszyscy czekamy, aż ulice i przestrzenie naszej wspólnej pasji oraz pracy otworzą się przed nami i  Wami ponownie! Tymczasem, gdy miasta sobie spokojnie odpoczywają, nasza ciekawość poznawania musi znaleźć sobie ujście w świecie książek, przewodników oraz internetu. 

Dlatego też, my, „Przewodnicy Bez Granic” zapraszamy do naszego wspólnego przewodnickiego i podróżniczego świata. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X
Add to cart