CategoriesMuzyczne podróże

Kolumbia! Cumbia!

MUZYCZNE PODRÓŻE !

Piszę do Was prosto z Kolumbii, gdzie rytmów jest wiele, ale na pewno najbardziej znanym i rozpowszechnionym jest Cumbia. Tak naprawdę Cumbia to nie tylko słowo określające sam taniec, ale czas, w którym ludzie zasiadają do grania muzyki, tańczenia i świętowania.
Kolumbia jest krajem bardzo zróżnicowanym i ten styl muzyczny zmienia się w zależności od regionu i temperamentu ludzi w nim żyjących, od spokojniejszych i bardziej sentymentalnych po żywe i pełne pasji śpiewy.
Cumbia, jak większość ludowych choreografii, jest tańcem zalotnym mężczyzny do kobiety. To co przykuwa uwagę, to niezwykle efektowny strój: długie i szerokie suknie oraz niecodzienny rekwizyt – świeczka, którą podczas tańca, wolnymi ruchami przekłada się z ręki do ręki.
Chcecie zobaczyć jak wygląda moja, polsko-kolumbijska wersja tego tańca? Obejrzyjcie załączony filmik! Załączam też listę reproducji, abyście zobaczyli jak tańczą autentyczni Kolumbijczycy. Podobają się Wam te rytmy? To koniecznie obejrzyjcie też Sanjuanero, Joropo i bardzo szybki Mapale! To wszystko przeplecione jednymi z najpiękniejszych kolumbijskich utworów. Zapraszam do tańca!!!
Kolejność filmików na liście:
1. Muzyczne podróże! Colombia! Polsko/kolumbijska wersja Cumbii
2. La pollera colorá. Cumbia de Colombia
3. Orito Cantora & Jenn del Tambó – Bullerengue para un Ángel
4. Baile Sanjuanero Huilense
5. Totó La Momposina – El Pescador
6. Joropo!
7. Aurita Castillo – Chambacu
8. Cumbia
9. Bulla y tambó – Bullerengue “Pal’lereo pabla pa la”
10. Maple Kymbala
Kilknij aby zagłosować!
[Total: 11 Average: 4.7]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

logo PBG

Newsletter

o nas

  • Polscy przewodnicy z różnych stron świata. Tworzymy przestrzeń do wspólnych podróży.

kontakt

  • (+34) 663-655-024
  • (+48) 735-234-154

kontakt dla mediów:

© 2020 Przewodnicy bez granic. Wszystkie prawa zastrzeżone. Treść i zawartość audiowizualna chroniona prawami autorskimi Przewodników bez Granic ®

X
Add to cart