CategoriesMiejsca

Atrakcje miasta Meksyk: 5 miejsc które MUSISZ zobaczyć

Autor artykułu: Iwona Klemczak, przewodnik po Meksyku

Stolica Meksyku to według mnie jedno z najciekawszych miast na świecie. Znajduje się tutaj ponad 200 muzeów (więcej niż w Paryżu czy Nowym Jorku), największy las miejski, najstarszy uniwersytet oraz najpotężniejsza katedra na kontynencie amerykańskim. Każda dzielnica to osobny świat, a odwiedzający mogą tu znaleźć przepych barokowych pałaców, rezydencje w stylu art deco, biznesowe drapacze chmur, ale też urok zwykłych uliczek handlowych oraz najlepszy street food. Oto najważniejsze atrakcje miasta Meksyk!

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 25 Average: 4.8]
polscy przewodnicy
CategoriesPrzewodnicy

Międzynarodowy Dzień Przewodnika

Ich zawód jest częściowo profesją, częściowo hobby. Nie ograniczają się do opisów, ich ambicją jest rozniecić u obcych ciepłe uczucie do tego dziwnego miejsca na ziemi. (…) Są trochę nauczycielami. Ale nie zaszkodzi, jeśli zdradzają zdolności aktorskie i mają silny, dobrze ustawiony głos. Przewodnictwo to teatr jednego aktora” – tak pisze o warszawskich przewodnikach lat 80 minionego stulecia Olgierd Budrewicz w książce „Warszawskie małe ojczyzny”.

Przewodnicy bo o nich mowa obchodzą swoje święto 21 lutego. Co myślą o swoim zawodzie? Przeczytajcie poniżej.

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 13 Average: 5]
Motyle w Meksyku
CategoriesMiejsca

Motyle Monarcha w Meksyku – Informacje

Pisze Agnieszka Kimla, przewodnik po Meksyku

Co roku na świecie ma miejsce jeden z najciekawszych cudów przyrody, a możemy go obserwować właśnie w Meksyku! Tysiące motyli monarcha przylatuje z USA i Kanady, żeby właśnie w „latynoskich klimatach” spędzić swoją zimę. A o tym ciekawym zjawisku opowie wam Agnieszka Kimla, przewodniczka bez granic z Meksyku.

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 13 Average: 4.5]

Meksyk!

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 0 Average: 0]
X
Add to cart