CategoriesMiejsca

Wyspa Wielkanocna: Ciekawostki, Teorie i Historia

Pisze Pati Szcześniak, przewodniczka po Chile i Patagonii

Jeśli są na świecie jeszcze takie miejsca, które spędzają sen z powiek naukowcom, badaczom czy poszukiwaczom przygód, bez wątpienia jest to Wyspa Wielkanocna

Położenie geograficzne wyspy i jej ekstremalna izolacja, a także skomplikowana historia sprawiły, że do dziś miejsce to jest uznawane za najbardziej tajemnicze na świecie. Tym samym niezwykłe dziedzictwo kulturowe pełne wierzeń oraz znaczeń przyciągają i fascynują, nikogo nie pozostawiając obojętnym. 

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 5 Average: 4.6]
Walencja centrum
CategoriesMiejsca

Walencja – Informacje, Atrakcje, Ciekawostki

Pisze Michał Marczyk, przewodnik po Walencji i Alicante

Śródziemnomorska Walencja to bez wątpienia jedna z ciekawszych hiszpańskich i europejskich destynacji turystycznych. Miasto, w którym prawie cały czas rok świeci słońce i w którym we wspaniały sposób współgrają z sobą historia, kultura, tradycja, nowoczesność, radość życia, zieleń przestrzeni miejskich oraz wspaniała gastronomia. Poznajcie lepiej Walencję! 

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 1 Average: 5]
tbilisi wachtang metechi
CategoriesMiejsca

Atrakcje Tbilisi – co robić w Tbilisi?

Pisze Ania Sabouri, przewodnik po Gruzji i Kaukazie

Gruzja to mały kraj Kaukazu Południowego, który leży na granicy Europy z Azją. Stolicą Gruzji jest Tbilisi. W tym tekście chciałam Wam polecić atrakcje Tbilisi, z których musicie skorzystać w tym magicznym mieście. Na wstępie dodam, że do Tbilisi warto przyjechać nie tylko ze względu na to, że jest to stolica kraju. Tbilisi to piękne i bardzo zróżnicowane miasto, które urzeka od pierwszego wejrzenia. Warto poświęcić mu trochę czasu i zejść z utartego szlaku. W Tbilisi nie można się nie zakochać, a moje doświadczenie to potwierdza. To właśnie jest mój cel – rozkochać gości podczas wspólnej podróży po Gruzji. Zacznijmy od Tbilisi! 

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 11 Average: 4.5]
Dubrownik widok
CategoriesMiejsca

Dubrownik Ciekawostki – Fakty o Dubrowniku

Pisze Paulina Kovačević, przewodnik po Dubrowniku i Południowej Dalmacji

Dubrownik to Mekka chorwackiej turystyki. Wiem, że my Polacy ukochaliśmy sobie Chorwację już dawno temu. I jeśli chodzi o promocję, to Chorwacka Izba Turystyczna powinna wypłacać grube pieniądze naszym polskim forumowiczom za marketing. Sama, choć mieszkam tu prawie 20 lat i jestem przewodnikiem po Dubrowniku, czasami jestem zdumiona wachlarzem wiedzy rodaków na temat tego „małego kraju na wielkie wakacje”. Co prawda wiele opinii odnosi się głównie do cen parkingów i piwa, ale są i inne treści. Sporo też relacji opowiada o wrażeniach z Dubrownika, bo być w Chorwacji, a nie odwiedzić Perły Adriatyku… po prostu nie wypada.

Postaram się jednak przedstawić Wam ciekawostki o Dubrowniku, których nie da się tak łatwo wyczytać, ani z przewodników, ani z internetu.

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 5 Average: 4.6]
sardynia monte daccoddi
CategoriesMiejsca Smaki Świata

Sardynia Atrakcje, Informacje i Wskazówki

Pisze Beata Garncarska, przewodnik po Sardynii

Sardynia to tajemnicza wyspa w basenie Morza Śródziemnego. Większość kojarzy ją tylko z pięknymi plażami, turkusowym kolorem wody, słońcem i latem. Na liście najczęściej odwiedzanych miejsc są  Zatoka Orosei i Archipelag Maddalena, często też pojawia się Alghero z jaskinią Neptuna czy słynna plaża Pelosa. Ale Sardynia ma dużo więcej atrakcji!

Nazywana często jest małym kontynentem, ponieważ jest tak zróżnicowana, że podróżując po niej mamy wrażenie, że co rusz to jesteśmy w innym kraju. Zachwyca serdecznością ludzi, dziką naturą, prostotą, wciąż żywymi tradycjami, rzemiosłem, kuchnią i winami, którym Sardyńczycy zawdzięczają długowieczność.

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 2 Average: 5]
Motyle w Meksyku
CategoriesMiejsca

Motyle Monarcha w Meksyku – Informacje

Pisze Agnieszka Kimla, przewodnik po Meksyku

Co roku na świecie ma miejsce jeden z najciekawszych cudów przyrody, a możemy go obserwować właśnie w Meksyku! Tysiące motyli monarcha przylatuje z USA i Kanady, żeby właśnie w „latynoskich klimatach” spędzić swoją zimę. A o tym ciekawym zjawisku opowie wam Agnieszka Kimla, przewodniczka bez granic z Meksyku.

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 5 Average: 4.2]
X
Add to cart