CategoriesInformacje praktyczne Miejsca

Krajobraz Światła – perła UNESCO w Madrycie

Autor artykułu: Agnieszka Sobolewska i Aleksander Hryniuk – przewodnicy po Madrycie i okolicy

Okolice Paseo del Prado są jedną z najpiękniejszych i jednocześnie najciekawszych części Madrytu. Przy tym sławnym bulwarze ulokowane są trzy najważniejsze w stolicy muzea poświęcone sztuce: Museo del Prado, Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia i Museo Thyssen-Bornemisza. W sąsiedztwie znajdują się również dwie enklawy zieleni Park El Retiro i Królewski Ogród Botaniczny.

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 2 Average: 5]
CategoriesInformacje praktyczne Miejsca

5 miejsc w Berlinie, które musisz odwiedzić

Autor artykułu: Marek Malinowski, przewodnik po Berlinie i Poczdamie

Berlin – pulsująca metropolia współczesnej Europy. Przyciąga turystów z całego świata – fascynuje, zaskakuje, uwodzi kulturalną i turystyczną ofertą i sprawia, że każdy chce ją choć raz zobaczyć, a potem chętnie wraca tu po raz kolejny. Dokąd skierować pierwsze kroki? Co zobaczyć? Przedstawię Ci na początek najważniejszych miejsc w Berlinie, od których możesz rozpocząć swoją przygodę z tym miastem.

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 6 Average: 4]
polscy przewodnicy
CategoriesInformacje praktyczne

Logo PBG

Pisze Agata Ravlić, przewodnik po Dalmacji

Logo, znak, symbol

Znaki czy symbole są wszędzie w naszym otoczeniu. Traktujemy je jako część życia codziennego. Wiemy, że istnieją, czemu służą lub co oznaczają. Czy kiedykolwiek, wpatrując się dłużej w znak, czy symbol zastanawiałeś się nad jego głębszym znaczeniem? Może kryje się za nim coś więcej, może chce on nam coś przekazać albo chce podzielić się swoją opowieścią.

Jednym z takich symboli zawierających wiadomość, powinno być logo.
Mówi się, że piękno grafiki ukryte jest w logo. Logo to symbol służący identyfikacji. Ale gdzie to piękno?

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 17 Average: 4.8]
Valletta stolica Malty
CategoriesInformacje praktyczne Miejsca

Atrakcje Malta – Co zobaczyć na Malcie

Pisze Kamil Augustyn, przewodnik po Malcie.

Malta jest małym wyspiarskim krajem z najbardziej wysuniętą na południe stolicą europejską, czyli Vallettą. Wydawałoby się, że państwo, które ma zaledwie 316 km/kw nie ma za wiele do zaoferowania przybywającym na wyspy turystom. Nic bardziej mylnego, na tak małej przestrzeni znajdziecie bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne jak również zachwycającą przyrodę. Nie bez przyczyny Malta nazywana jest perłą morza śródziemnego. W zależności od pory roku w której się przybędzie można zobaczyć jakże różne odsłony archipelagu, od pięknego zielonego zimowo-wiosennego do żółto-błękitnego specyficznego dla sezonu letnio-jesiennego. Bez względu jednak na to, kiedy konkretnie się tutaj zjawicie są pewne rzeczy, które będąc tutaj trzeba koniecznie „odhaczyć”. Oto kilka atrakcji na Malcie:

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 12 Average: 4.8]
CategoriesInformacje praktyczne Miejsca

Atrakcje Madryt: Dlaczego MUSISZ odwiedzić Madryt

Piszą: Agnieszka Sobolewska i Aleksander Hryniuk, przewodnicy po Madrycie i okolicach.

W dobie globalizacji przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi miastami europejskimi nie jest już problemem. Przykładowo bezpośredni przelot samolotem z Polski do Madrytu trwa zaledwie ok. 3 godziny. Stolica Hiszpanii nie jest jeszcze masowo odwiedzana przez turystów z Polski, co może dać poczucie swoistej oryginalności w wyborze wakacyjnego celu podróży. A atrakcji w Madrycie nie brakuje! 

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 11 Average: 4.9]
X
Add to cart