punkt widokowy w Barcelonie Mirador del Alcalde

Najlepsze punkty widokowe w Barcelonie

Autor artykułu: Sebastian Mączka, przewodnik po Barcelonie

Zapraszam na kolejny krótki wpis o atrakcjach Barcelony. Tym razem polecę Wam najlepsze punkty widokowe Barcelony. Nie są to oczywiście wszystkie, ale te subiektywnie wybrane. 

Jak już wiecie, Barcelona jest miastem magicznym i wciągającym. Wciśnięta pomiędzy morze a góry ma kilka naturalnych punktów z których świetnie widać całe miasto. Oto najciekawsze punkty na zrobienie świetnych zdjęć w Barcelonie:

Wzgórze Montjuic

punkt widokowy Barcelona Montjuic MNAC

Montjuic to jedno z tzw. “zielonych płuc” Barcelony i ogromny miejski park z mnóstwem atrakcji. Znajdziecie tu kilka tarasów widokowych, trzy najciekawsze to: Zamek Montjuic z panoramą 360 stopni na całe miasto,  Mirador del Alcalde (widok na morze, port i stare miasto)  oraz taras przy muzeum MNAC (widok na plac Hiszpański i Tibidabo). Te dwa punkty są po przeciwnych stronach.
Więcej o wzgórzu Montjuic po linkiem wzgórze Montjuic w Barcelonie

Park Güell

punkt widokowy Barcelona Park Guell

Kolorowy i bajkowy park miejski Barcelony zaprojektowany przez Antoniego Gaudiego dla swojego przyjaciela, ultra bogatego przemysłowca Esuebiego Guella. Oryginalnie miało być to prywatne, luksusowe i bardzo zielone osiedle mieszkaniowe ale biznesplan nie wypalił… Teren położony jest na wzgórzu i widać z niego Barcelonę i morze. Popołudniowe światło świetnie wygląda na zdjęciach. Uwaga! Aby wejść do parku należy kupić bilet!
Więcej o historii parku tu:
Park Güell w Barcelonie.  Polecam wycieczki z licencjonowanym przewodnikiem bo dzięki temu nie przegapicie ważnych rzeczy! Zajrzyjcie do naszego sklepiku wycieczka bajkowy świat Gaudiego

Wzgórze Tibidabo

punkt widokowy Barcelona Tibidabo

Najwyższy szczyt Barcelony na którym znajdziecie ciekawy kościół Serca Jezusowego i najstarsze w Hiszpanii wesołe miasteczko. Wzgórze jest oddalone od centrum ok 45 minut i można tam dojechać bezpośrednio autobusem z placu katalońskiego lub metrem, starym tramwajem i koleją zębatą…

Dzwonnica kościoła Sant Just i Pastor

punkt widokowy Barcelona kościół Sant Just i Pastor

Gotycki i bardzo klimatyczny, chociaż mało znany kościół na starym mieście. Jest schowany z boku placu Św Jakuba (plaza Sant Jaume) dlatego mało ludzi tam trafia. Ten kościół oprócz świetnego punktu obserwacyjnego oferuje ciekawe historie, m in. czarnej madonny (identyczna jak na Montserrat), ołtarza św Feliksa czy początków kultu w tym miejscu (mury z czasów Wizygotów).

Hotel Yurbban

hotel yurbban barcelona po polsku

To punkt dla tych z Was, którzy będą gośćmi tego butikowego hotelu. Hotel o wysokim standardzie w centrum starego miasta, zaraz obok Palau de la Musica Catalana posiada taras wybrany przez Lonely Planet za jeden z 5 najlepszych w Barcelonie. Hotel Yurbban Trafalgar

Torre Glories

punkt widokowy Barcelona Torre Glories

Na wiosnę 2022 roku planowana jest inauguracja nowego punktu widokowego! Na samej górze słynnego „ogórka” czyli Torre Glories ma być taras z widokiem 360º na Barcelonę! 

Więcej o Barcelonie i podróżach

Spodobały Ci się wskazówki przewodnika po Barcelonie? Interesują Cię inne atrakcje Barcelony? A może marzysz o własnej podróży? Zajrzyj na nasz blog po więcej inspiracji lub skontaktuj się z nami. 

 

Sebastian przewodnik BarcelonaAutor artykułu: Sebastian Mączka, przewodnik po Barcelonie

Kolejne wcielenie średniowiecznego templariusza i pomysłodawca Barcelona po polsku. Jest licencjonowanym przewodnikiem po Barcelonie i Katalonii, miejscu, w którym mieszka od 2007 roku. “Lubię podróże oraz żywe kontakty z ludźmi, praca przewodnika jest dla mnie przyjemnością” Oprowadza w językach: polskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim. Współzałożyciel i dumy uczestnik projektu Przewodnicy Bez Granic.

Kilknij aby zagłosować!
[Total: 12 Average: 4.4]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X
Add to cart